Vrabci v Žatci

Muzeum Homolupulů

Muzeum

Jak název napovídá Muzeum Homolupulů je věnováno prastarému chmelařskému a pivařskému rodu Homolupulů, který sídlil na Žatecku v pradávných dobách. Exponáty přibližují jejich život a chmelovou kulturu, kterou po staletí udržovali.

V Muzeu Homolupulů se dozvíte jakou číselnou soustavu Homolupulové používali, jaké vynálezy přinesli lidstvu, či jak Homolupulové motivovali své ženy k česání chmele. Zvláštní pozornost si zaslouží expozice věnovaná Chmelobraně - pacifistické armádě, díky níž Homolupulové přežili po staletí až do dnes.

Můžete zde také vidět například hrob nejstaršího pivaře Lojzy Lupulína, sudoměrku, prastarou pivajici nebo nejstarší pivní infúzi.

Muzeum je otevřené veřejnosti pouze během Žatecké Dočesné na konci srpna. Návštěvu mimo Dočesnou si můžete domluvit na telefonním čísle níže.

Přístupné veřejnosti: Skupiny na objednání na tel. č. 777 771 979, otevřeno během Muzejní noci, Dočesné a Dnů Evropského dědictví
Bezbarierový přístup: Ne
Průvodce: Ano
Parkování: Před Muzeem, během Dočesné mimo centrum města

Kontakt

Adresa: Vchod z Dvořákovy ulice
Web: https://www.facebook.com/muzeum.chmelobrana.zatec/
E-mail: chrampiva@chrampiva.cz
Telefon: +420 777 771 979
GPS: +50° 19' 41.03", +13° 32' 37.25"

Mapa

Jsou informace na této stránce nepřesné nebo by potřebovaly doplnit? Dejte nám vědět a napište nám na redakce@vrabcivzatci.cz.

Tato stránka byla zobrazena 8604x.

© 2012 - 2019 Vrabci v Žatci - Žatec a okolí | Kontaktní údaje | Napište nám: redakce@VrabcivZatci.cz
Jakékoliv užití obsahu je bez souhlasu zakázáno. Pokud chcete obsah využít, kontaktujte nás.