Vrabci v Žatci

Chrám chmele a piva

Chrám

Chrám chmele a piva je zábavný komplex s chmelařskou tématikou, který vás provede zajímavou historií pěstování světoznámého chmele, bez nějž by nebylo těch nejlepších piv.

Chrám chmele a piva je zábavní a poučný komplex sahající svými kořeny do bohaté tradice světoznámého chmelařského regionu. Během jeho návštěvy poodkryjete tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva.

Chmelový maják

Chmelový maják - Chrám chmele a pivaNávštěvnickou prohlídku chrámu vždy otevírá Chmelový maják. Na vrchol majáku se můžete svézt buď speciálním výtahem a nebo vyjít po svých. Cesta nahoru výtahem trvá přibližně 15 minut a její součástí je působivá 3D animace. Na vrcholu majáu je vyhlídka s rozhledem do žateckého regionu. V koruně Chmelového majáku jsou též umístěna světla a display, který okolí oznamuje slavnostní události v Žatci. Více o Chmelovém majáku se můžete dozvědět zde.

Chmelový orloj

Chmelový orloj - Chrám chmele a pivaChmelový orloj se nachází na Náměstí Prokopa Velkého mezi Restaurací u Orloje a Chmelovým majákem. Navrhl jej podle tematického zadání architekta Jiřího Vaníčka a pro Město Žatec i vyrobil kovotepec a kovář Petr Podzemský. Orloj znázorňuje alegorii života pěstitelů chmele a pivařů, jejich nebe a také peklo. Jedná se o čtvrtý funkční orloj v České republice. Jeho stroj pochází z 18. století.

Minipivovar a Restaurant U Orloje

Restaurant U Orloje nabízí prostor k oddechu pro příjemné posezení a ochutnání regionálních pokrmů. Jižní zahrada s dětskou kavárnou nabízí prostor pro hry a zábavu. Restaurace je otevřená denně od 11 do 22 hod.

Renesanční sladovna

Renesanční sladovna - Chrám chmele a pivaRenesanční sladovna byla otevřena veřejnosti v dubnu 2012. Jedná se o historickou budovu, která, jak název napovídá, původně sloužila k výrobě sladu. Budova se nachází za městskými hradbami, jelikož se při úpravě sladu používal otevřený oheň a riziko požáru bylo příliš vysoké. Nyní Renesanční sladovna hostí galerii a trvalou expozici o mnoha filmových natáčeních v Žatci. V renesanční sladovně sídlí Galerie Sladovna.

Klášterní zahrada

Klášterní zahrada - Chrám chmele a pivaKlášterní zahrada se nachází přibližně 200 metrů od Chmelového majáku v sousedství Kapucínského kláštera. V areál o celkové ploše přes 8500 m2 najdete dětská hřiště, fontány, voliery s ptactvem, výběh pro drobné zvířectvo, bylinkovou zahradu, místo pro kulturní vystoupení. Klášterní zahrada je v sezóně (duben až říjen) otevřená denně od 9 do 21 hod. V zimních měsících je zahrada také přístupná veřejnosti, ale s omezenou otevírací dobou. Zahrada je velmi příjemné místo oblíbené rodinami s dětmi.

Ocenění

Chrám chmele a piva získal v roce 2011 ocenění v Grand Prix Obce architektů, a to Čestné uznání v kategorii Architektonický design.

S Chrámem chmele a piva sousedí také Chmelařské muzeum.

Přístupné veřejnosti: Ano
Průvodce: Ano
Parkování: zdarma, cca 70 míst v ulici Jaroslava Vrchlického, 1 min. chůze od Chrámu

Foto

Otevírací doba

Duben-říjen

PondělíZavřeno
Úterý10:00 - 16:30
Středa10:00 - 16:30
Čtvrtek10:00 - 16:30
Pátek10:00 - 16:30
Sobota10:00 - 16:30
Neděle10:00 - 16:30

Listopad-březen

PondělíOmezené, navštivte www Chrámu
ÚterýOmezené, navštivte www Chrámu
StředaOmezené, navštivte www Chrámu
ČtvrtekOmezené, navštivte www Chrámu
PátekOmezené, navštivte www Chrámu
SobotaOmezené, navštivte www Chrámu
NeděleOmezené, navštivte www Chrámu

Vstupné

Celková prohlídka120,-Kč
Celková prohlídka rodinné250,-Kč
Celková prohlídka senioři, studenti, ZTP100,-Kč

Kontakt

Adresa: Prokopa Velkého 1951, Žatec 43801
Web: http://www.chchp.cz/
E-mail: Infocentrum: info@chchp.cz; Rezervace prohlídek: rezervace@chchp.cz; Restaurant U Orloje: restaurant@chchp.cz
Telefon: Infocentrum a rezervace prohlídek: +420 415 211 610, Restaurant u Orloje: +420 415 210 952
GPS: +50° 19' 29.15", +13° 32' 40.28"

Mapa

Jsou informace na této stránce nepřesné nebo by potřebovaly doplnit? Dejte nám vědět a napište nám na redakce@vrabcivzatci.cz.

Tato stránka byla zobrazena 18626x.

© 2012 - 2019 Vrabci v Žatci - Žatec a okolí | Kontaktní údaje | Napište nám: redakce@VrabcivZatci.cz
Jakékoliv užití obsahu je bez souhlasu zakázáno. Pokud chcete obsah využít, kontaktujte nás.