Vrabci v Žatci

Dvě domácí porážky žateckých žen

12.10.2017, 14:15 | Redakce

NÁRODNÍ HÁZENÁ Dvě prvoligové porážky utrpělo o minulém víkendu družstvo žateckých žen v národní házené. Naopak se dařilo dorostenkám v oblastním přeboru.

1. liga: Žatec – Přeštice 14:27 (5:13)

V sobotu přivítalo družstvo žen TJ Šroubárna Žatec třetí celek mistrovské tabulky TJ Přeštice. Děvčata z Přeštic předváděla výbornou náběhovou házenou s častou střelbou přes obranu a využívala též rychlosti svých útočnic, což dělalo domácím obránkyním veliké problémy. Naopak zejména v prvém poločasu se u Žatce projevovala ejistá střelba, a tak soupeřky velice rychle odskočily a získaly výrazný náskok, který pak již jen postupně navyšovaly.
V brance se objevily B. Andrtová a J. Hubená, v obraně pak L. Bobková, M. Vernerová, K. Kolářová a K. Kuželová. V útoku potom nastupovaly L. Potěšilová (2), E. Bartoňová (7), R. Jurkovičová (4) a V. Seifertová (1).

1. liga: Žatec – Příchovice 9:20 (2:11))

Druhý den Žatec přivítal na svém hřišti děvčata z Příchovic. Dá se říci, že se situace na hřišti odvíjela jako podle šablony ze soboty.
První branku dal Žatec až v 15. minutě, kdy snižoval již na 1:6. Komplikovaně si připravoval střelecké šance a ztrácel míče rychlou a hlavně nepřesnou střelbou, čímž přetěžoval vlastní obranu. Do druhého poločasu vstoupilo „jiné“ družstvo, útočnice více podržely míč v útočném pásmu a proměňovaly i více šancí, takže konečný výsledek 9 : 20 přeci jen nepatrně zlepšil dojem.
V brance se objevily B. Andrtová a J. Hubená, v obraně pak L. Nociarová, M. Vernerová, N. Dubová a K. Kuželová. V útoku potom nastupovaly L. Potěšilová (2), E. Bartoňová, R. Jurkovičová (3), L. Kuželová (3) a V. Seifertová (1). Trenérem je Josef Popelka.
I přesto, že tým zatím nenalezl tu správnou herní pohodu, každé takovéto utkání je velikým přínosem pro mladší hráčky, které získávají ohromné zkušenosti, které dokáží prodat v utkáním oblastního přeboru dorostenek.

Dorostenky: Žatec – Litvínov 16:9 (10:3))

V sobotu odehrála své další mistrovské utkání oblastního přeboru děvčata v dorostenecké kategorii, když hostila na svém hřišti silný tým z Litvínova.
V průběhu utkání se sice zranila dvě děvčata základní sestavy (přibyla tak z předchozích dnů k již dvěma jiným zraněným hráčkám), ale přesto prokázal tým velikou zkušenost a zvítězil. Nakonec obránkyně Tučáková musela zaskočit i v útoku a svojí roli zvládla.
Sestava týmu: Jiřina Hubená v brance, M. Vernerová, K. Kolářová, M. Horníková, V. Hášová a T. Tučáková v obraně a v útoku N. Dyrynková, V. Seifertová (10) a L. Minaříková (6).
Děvčata pod vedením trenérky Ž. Popelkové vedou mistrovskou tabulku momentálně s jednobodovým náskokem na družstvo z Chomutova.