Vrabci v Žatci

ZŠ Měcholupy se zúčastnila Konference mladých

12.12.2017, 8:15 | Redakce

ZŠ Měcholupy se zúčastnila Konference mladých

ZŠ MĚCHOLUPY V rámci projektu Emise Slezského gymnázia v Opavě se žáci ZŠ Měcholupy ve dnech 6.-8.12.17 zúčastnili závěrečné konference Envofórum v Opavě. V tomto projektu je škola zapojena již 2 roky.

V projektu se žáci zajímali o situaci znečišťování ovzduší v naší obci a okolí. Nejprve zmapovali terén a dle Desatera Emisařů prováděli pochůzky v obcích. Oslovovali občany a doporučovali vhodné ekologické vytápění. Emisaři se snaží o zdravé životní prostředí a lepší budoucnost pro nás a naše děti. Své výsledky konfrontovali s ostatními Emisaři jiných škol. Dále prováděli fyzikální pokusy a připravovali pracovní listy pro spolužáky. Během konference se žáci setkali s ředitelkou školy, europoslankyní K. Konečnou, náměstkem ministra životního prostředí V. Manem a náměstkem primátora statutárního města Opavy D. Halátkem. Odpoledne pak zhlédli dokumentární film s diskusí na téma světelný smog. Konference byla velkým přínosem pro další práci Emisařů a přinesla mnoho nových podnětů k činnosti. Helena Gondeková

Z prezentace žáků:

Komentáře k článku

Vaše jméno: *
Přihlašte se a Vaše jméno bude vyplněno automaticky
Váš příspěvek: *
Napište druhé a třetí písmeno ve slově vrabci *

Navštivte Žatec

Chmelařské muzeum | Chrám chmele a piva | Židovská synagoga | Křížova vila | Městská radnice a věž | Renesanční sladovna | Regionální Muzeum K. A. Polánka | Turistické infocentrum Žatec | Muzeum Homolupulů | Železný most přes Ohři | Dreherův pivovar | Kostel Nanebevzetí Panny Marie | Pivovary v Žatci

Tato stránka byla zobrazena 17348x.

© 2012 - 2019 Vrabci v Žatci - Žatec a okolí | Kontaktní údaje | Napište nám: redakce@VrabcivZatci.cz
Jakékoliv užití obsahu je bez souhlasu zakázáno. Pokud chcete obsah využít, kontaktujte nás.