Vrabci v Žatci

Povedený Advent v Žatci zpestřilo několik novinek

8.12.2017, 12:15 | Tomáš Kassal

Povedený Advent v Žatci zpestřilo několik novinek

ADVENT V ŽATCI Tradičně povedený adventní program uspořádalo od soboty do středy Městské divadlo v Žatci. Program pro děti i dospělé přilákal během pěti dnů tisíce lidí, největší zájem byl jako obvykle o Krampus show, ale nadšení vzbudila také vánoční výzdoba v centru Žatce. Nedostatkem zůstává malý zájem lidí o zpívání dětí ze škol i školek.

„Je smutné, když děti zpívají do prázdného hlediště, přitom si dávají s nácvikem a nahrávání tolik práce,“ přiznal rozpaky ředitel pořádajícího divadla Martin Veselý.
Největší potíž je v tom, že lidé na program Děti svému městu přijdou, ale většinou si poslechnou jen vystoupení své ratolesti a pak s ní odejdou. „To byla věc, která se mi také nelíbila. A mrzí mne i kvůli divadlu, které si s přípravou a zajištěním programu dalo tolik práce. Celkově se mi totiž hodně líbil a letošní Advent v Žatci považuji za velmi vydařený, pořadatelé si rozhodně zaslouží pochvalu,“ hodnotila předvánoční kulturní nabídku v historickém centru místostarostka Jana Nováková.
Do budoucna lze uvažovat o některých změnách, které by třeba mohly i zvýšit zájem lidí o delší setrvání lidí při programu. Zkusit je možné například pořízení několika stejných stánků, v nichž by byly trhy se širší nabídkou. Další možností je větší spolupráce s dalšími kulturními institucemi ve městě.
Už letos totiž pořádající divadlo zkusilo několik novinek, které se podle ohlasů návštěvníků osvědčily. „Jsme rádi, že jsme se domluvili se Sedmikráskou a dva dny dělala tvořivé dílny. Bylo možné také psát vzkazy Ježíškovi, což využilo přes stovku dětí,“ řekl Martin Veselý.
Lidem se také líbilo rozsvícení vánoční výzdoby už v sobotu, zatímco v minulých letech se provádělo v pondělí. Paradoxně možná ale právě to snížilo zájem lidí o program v dalších dnech: kdo v minulosti nemohl přijít v pondělí, dorazil se podívat na výzdobu v dalších dnech. Takto se ale v sobotu přišlo podívat mnoho lidí, protože měli volno, další program už je ale možná nelákal.
Velmi vydařená byla jako obvykle Krampus show, na niž se sjely i stovky lidí ze širokého okolí. Návštěvníci se na skvělou přehlídku strašidelných čertů sjeli nejen z celých severních Čech, ale i z Prahy, Plzeňska nebo středních Čech. „Krampus show proběhla bez větších komplikací a zádrhelů, což nás těší,“ dodal Martin Veselý.
Povedly se také doprovodné akce. Soutěž o nejkrásněji nazdobený vánoční stromek vyzdobila radnici, zúčastněné školy navíc získaly zajímavé ceny.
Další ceny do soutěže pořádané divadlem dodala společnost Yankee Candle vyrábějící vyhlášené aromatické svíčky. Hodnotné dárkové balíčky Yankee Candle mohli lidé vyhrát v losování mikulášských balíčků, ale také v soutěži pořádané divadlem. Celkem bylo vloženo 144 soutěžních formulářů. Z toho bylo do slosování zařazeno 123, ostatní byly ze slosování vyřazeny, protože nesplňovaly pravidla soutěže. Ve všech 21 případech se jednalo o nesprávné zodpovězení soutěžních otázek,“ popsal soutěž pracovník divadla Jan Masopust. Svíčky od Yankee Candle pak tvořily také odměnu dětem, jež psaly vzkaz Ježíškovi.

Komentáře k článku

Vaše jméno: *
Přihlašte se a Vaše jméno bude vyplněno automaticky
Váš příspěvek: *
Napište druhé a třetí písmeno ve slově vrabci *

Navštivte Žatec

Chmelařské muzeum | Chrám chmele a piva | Židovská synagoga | Křížova vila | Městská radnice a věž | Renesanční sladovna | Regionální Muzeum K. A. Polánka | Turistické infocentrum Žatec | Muzeum Homolupulů | Železný most přes Ohři | Dreherův pivovar | Kostel Nanebevzetí Panny Marie | Pivovary v Žatci

Tato stránka byla zobrazena 760x.

© 2012 - 2019 Vrabci v Žatci - Žatec a okolí | Kontaktní údaje | Napište nám: redakce@VrabcivZatci.cz
Jakékoliv užití obsahu je bez souhlasu zakázáno. Pokud chcete obsah využít, kontaktujte nás.