Vrabci v Žatci

Dva domácí turnaje přinesly spoustu bodů

5.12.2017, 9:00 | Redakce

FLORBAL Povedený víkend mají za sebou mladí žatečtí florbalisté. Elévové Jazzmanů Žatec na domácím turnaji neprohráli. Starší žáci ze tří zápasů dva vyhráli.

Elévci svedli 3 krásné souboje na domácím turnaji proti Chomutovu, silným Teplicím a chomutovským čertíkům. Dvě remízy, jedna výhra a některé pasáže s maximálním nasazením všech hráčů rozhodně všechny přítomné potěšili.

Žatec – Florbal Teplice 6:6 (1:3)
Kluci nastoupili v devět hodin proti nejlepšímu týmu turnaje Teplicím, které se prezentovali opravdu velmi vyspělou kombinační hrou a individuálně byli silní na míčku i v osobních soubojích. Do zápasu jsme trochu přeházeli lajny. Cílem bylo zjistit, zda přesun Saši do druhé lajny klukům nepomůže v lepších kombinacích. Kuba Vejvoda tedy nastoupil jako bek první lajny a kluci se chvíli hledali. Do druhé řady kromě Saši šli Ondra a Tomáš (které střídal Honzík a Jakub Hrnčiřík). Bohužel jsme několikrát propadli a poločas 1:3 nenaznačoval dobrý výsledek. V druhé půli ale zejména 4 branky Štěpána, z nich na dvě mu krásně nahrál Kuba Vejvoda, dovedly tým k nečekané a cenné remíze 6:6. Kluci zaslouží poděkování za bojovnost a nasazení.

Žatec – Ďáblíci Chomutov 9:5 (4:1)
Proti Ďáblíkům šel na zkušenou do první řady ke Štěpánovi a Sašovi Ondra a hned se blýskl 2 krásnými brankami. V tomto utkání jsme byli jednoznačně lepším týmem, a tak v druhé půli dostali více herního času Kuba Hrnčiřík a Honzík Heinz a jsem moc rád, že Kuba se prosadil i gólově, protože se s ním na tréninku hodně věnujeme právě střelbě. Hra se v druhé půli vyrovnala, protože hráli kluci, kteří ještě nejsou na míčku moc silní, ale za stavu 7:5 to na sebe vzala první řada dovedla utkání k vítězství o 4 branky.

Žatec – Domeček Chomutov 9:9 (4:7)
Věděli jsme, že tohle bude těžké utkání, a tak jsme neexperimentovali a vrátili se ke standardnímu složení Týř - Herold – Wágner / Vojtěch – Čopík – Vejvoda (s kratšími střídáními Kuby H. a Honzíka H.) V úvodu utkání jsme strašně propadali v přechodové fázi z obrany přes polovinu. Soupeř sbíral dlouhé přihrávky naslepo, vyhrával osobní souboje a trestal nás jedním gólem za druhým. Takový poločas asi Dany v bráně dlouho nepamatuje, 7 obdržených branek bylo hrozivých, ale rozhodně to nebyla jeho chyba. Útočili jsme i my a dali 4 krásné branky. Bohužel jsme neproměnili trestné střílení. Poločas tak skončil 4:7.
Druhá půle byla asi nejhezčí za celý podzim. Snaha kombinovat střílet a bojovat skutečně o každý míč soupeře zaskočila. Kluci přestali ztrácet míčky na polovině začali víc běhat a zodpovědně se vraceli. Chomutov za poločas vystřeli asi 5x a dal Míše jen 2 branky. V útoku to byl hlad po brankách a každý kdo šel na hřiště věřil, že utkání zvrátíme. Dvěminuty před koncem jsme tak poprvé v utkání vedli 9:8 a byli jsme v tlaku, který nepamatuji. Bohužel, po chybě za bránou soupeř dokázal srovnat na konečných 9:9. I tak to byl krásný zápas.
Všichni, kdo byli na turnaji tak viděli bojovníky a já doufám , že jste na ně byli pyšní. Já jsem byl a děkuji jim za to. A t,ěším se a doufám že si to odnesou i do příštího turnaje v Děčíně. Děkuji také paní Týřové, která pro každého hráče přinesla sladkou odměnu.
Sestava: Herold (13+4), Týř (1+1), Hrnčiřík (2+0), Vojtěch(2+0), Vejvoda(1+3), Čopík, Wagner (5+7), Heinz, brankáři: Chrzová, Clic. Trenér Dušan Volráb

Starší žáci

V sobotu 2. prosince se uskutečnil pátý turnaj Ústecko-liberecké ligy starších žáků.
Tentokrát se odehrálo vše na domácí půdě v Žatci v tělocvičně zemědělské školy.

FbC Jazzmani Žatec - FBC DDM Kati Kadaň 1:3
Vstup do utkání se povedl lépe domácím, kteří si během prvních minut vytvořili pár hezkých šancí, které ale nedokázali proměnit. Soupeř postupem času přebral otěže hry a hned z první větší šance se ujal vedení. Netrvalo dlouho a své vedení díky chybě žatecké obrany opět navýšil. V závěru první půle Jazzmani dokázali snížit zásluhou Milyána, ale to bylo z jejich strany v tomto zápasu vše. Po přestávce byl opět florbalovější soupeř, který dokázal své vedení navýšit na rozdíl dvou branek a zaslouženě zvítězil.

FbC Jazzmani Žatec - FBC Jopa Česká Lípa 6:4
Průběh první části zápasu hodně ovlivnila vyloučení na straně Jazzmanů, kteří dokázali v této početní nevýhodě celkem třikrát vstřelit branku do soupeřovi sítě a další dvě přidat při plném počtu hráčů na hřišti. Soupeř ale také dokázal celkem čtyřikrát překonat žateckou obranu a na přestávku se tedy šlo s rozdílem jedné branky. V stup do druhé části ale vyšel lépe Jazzmanům, kteří dokázali vstřelit branku po necelé minutě hry. Pak jako by obě mužstva začala více bránit a soustředit se především na obranu a žádný střelecký úspěch už nepřidala. Jazzmani si tak připsali potřebné vítězství.

FbC Jazzmani Žatec - Forbal Jablonec 3:2
V posledním zápase čekal na žatecké florbalisty tým z Jablonce, proti kterému v této sezóně ještě neprohráli. Utkání to bylo od prvních minut spíše bojovné z obou stran. Hezkých florbalových akcí moc nebylo. Tomu odpovídal i výsledek první půle, kde obě mužstva vstřelila po dvou brankách.
Druhá část pokračovala ve stejném duchu, akorát s tím rozdílem, že více ze hry měl Žatec, který dokázal vstřelit hned v úvodu vítěznou branku a důležitý náskok udržet.
Hodnocení trenéra: První zápas se nám vůbec nepovedl. Všude jsme byli pozdě a zaslouženě jsme prohráli. Zbylé dva zápasy, které jsem vyhráli, jsme sice předvedli bojovnější výkon, ale bylo to spíše vydřené a soupeř určitě horší nebyl.
Sestava: Kloboučník, Ali – Enders (0+1), Vápeník, Hotěk (0+1), Karas, Hnízdil, Hrnčiřík, Kuvík (3+3), Volráb (3+1), Hanzlík (1+0), Škvaro (2+0), Karas, Dyrynk, Milyán(1+2). Trenér: Martin Ligda, vedoucí družstva: Jan Vápeník