Vrabci v Žatci

Dva domácí turnaje přinesly spoustu bodů

5.12.2017, 9:00 | Redakce

Dva domácí turnaje přinesly spoustu bodů

FLORBAL Povedený víkend mají za sebou mladí žatečtí florbalisté. Elévové Jazzmanů Žatec na domácím turnaji neprohráli. Starší žáci ze tří zápasů dva vyhráli.

Elévci svedli 3 krásné souboje na domácím turnaji proti Chomutovu, silným Teplicím a chomutovským čertíkům. Dvě remízy, jedna výhra a některé pasáže s maximálním nasazením všech hráčů rozhodně všechny přítomné potěšili.

Žatec – Florbal Teplice 6:6 (1:3)
Kluci nastoupili v devět hodin proti nejlepšímu týmu turnaje Teplicím, které se prezentovali opravdu velmi vyspělou kombinační hrou a individuálně byli silní na míčku i v osobních soubojích. Do zápasu jsme trochu přeházeli lajny. Cílem bylo zjistit, zda přesun Saši do druhé lajny klukům nepomůže v lepších kombinacích. Kuba Vejvoda tedy nastoupil jako bek první lajny a kluci se chvíli hledali. Do druhé řady kromě Saši šli Ondra a Tomáš (které střídal Honzík a Jakub Hrnčiřík). Bohužel jsme několikrát propadli a poločas 1:3 nenaznačoval dobrý výsledek. V druhé půli ale zejména 4 branky Štěpána, z nich na dvě mu krásně nahrál Kuba Vejvoda, dovedly tým k nečekané a cenné remíze 6:6. Kluci zaslouží poděkování za bojovnost a nasazení.

Žatec – Ďáblíci Chomutov 9:5 (4:1)
Proti Ďáblíkům šel na zkušenou do první řady ke Štěpánovi a Sašovi Ondra a hned se blýskl 2 krásnými brankami. V tomto utkání jsme byli jednoznačně lepším týmem, a tak v druhé půli dostali více herního času Kuba Hrnčiřík a Honzík Heinz a jsem moc rád, že Kuba se prosadil i gólově, protože se s ním na tréninku hodně věnujeme právě střelbě. Hra se v druhé půli vyrovnala, protože hráli kluci, kteří ještě nejsou na míčku moc silní, ale za stavu 7:5 to na sebe vzala první řada dovedla utkání k vítězství o 4 branky.

Žatec – Domeček Chomutov 9:9 (4:7)
Věděli jsme, že tohle bude těžké utkání, a tak jsme neexperimentovali a vrátili se ke standardnímu složení Týř - Herold – Wágner / Vojtěch – Čopík – Vejvoda (s kratšími střídáními Kuby H. a Honzíka H.) V úvodu utkání jsme strašně propadali v přechodové fázi z obrany přes polovinu. Soupeř sbíral dlouhé přihrávky naslepo, vyhrával osobní souboje a trestal nás jedním gólem za druhým. Takový poločas asi Dany v bráně dlouho nepamatuje, 7 obdržených branek bylo hrozivých, ale rozhodně to nebyla jeho chyba. Útočili jsme i my a dali 4 krásné branky. Bohužel jsme neproměnili trestné střílení. Poločas tak skončil 4:7.
Druhá půle byla asi nejhezčí za celý podzim. Snaha kombinovat střílet a bojovat skutečně o každý míč soupeře zaskočila. Kluci přestali ztrácet míčky na polovině začali víc běhat a zodpovědně se vraceli. Chomutov za poločas vystřeli asi 5x a dal Míše jen 2 branky. V útoku to byl hlad po brankách a každý kdo šel na hřiště věřil, že utkání zvrátíme. Dvěminuty před koncem jsme tak poprvé v utkání vedli 9:8 a byli jsme v tlaku, který nepamatuji. Bohužel, po chybě za bránou soupeř dokázal srovnat na konečných 9:9. I tak to byl krásný zápas.
Všichni, kdo byli na turnaji tak viděli bojovníky a já doufám , že jste na ně byli pyšní. Já jsem byl a děkuji jim za to. A t,ěším se a doufám že si to odnesou i do příštího turnaje v Děčíně. Děkuji také paní Týřové, která pro každého hráče přinesla sladkou odměnu.
Sestava: Herold (13+4), Týř (1+1), Hrnčiřík (2+0), Vojtěch(2+0), Vejvoda(1+3), Čopík, Wagner (5+7), Heinz, brankáři: Chrzová, Clic. Trenér Dušan Volráb

Starší žáci


V sobotu 2. prosince se uskutečnil pátý turnaj Ústecko-liberecké ligy starších žáků.
Tentokrát se odehrálo vše na domácí půdě v Žatci v tělocvičně zemědělské školy.

FbC Jazzmani Žatec - FBC DDM Kati Kadaň 1:3
Vstup do utkání se povedl lépe domácím, kteří si během prvních minut vytvořili pár hezkých šancí, které ale nedokázali proměnit. Soupeř postupem času přebral otěže hry a hned z první větší šance se ujal vedení. Netrvalo dlouho a své vedení díky chybě žatecké obrany opět navýšil. V závěru první půle Jazzmani dokázali snížit zásluhou Milyána, ale to bylo z jejich strany v tomto zápasu vše. Po přestávce byl opět florbalovější soupeř, který dokázal své vedení navýšit na rozdíl dvou branek a zaslouženě zvítězil.

FbC Jazzmani Žatec - FBC Jopa Česká Lípa 6:4
Průběh první části zápasu hodně ovlivnila vyloučení na straně Jazzmanů, kteří dokázali v této početní nevýhodě celkem třikrát vstřelit branku do soupeřovi sítě a další dvě přidat při plném počtu hráčů na hřišti. Soupeř ale také dokázal celkem čtyřikrát překonat žateckou obranu a na přestávku se tedy šlo s rozdílem jedné branky. V stup do druhé části ale vyšel lépe Jazzmanům, kteří dokázali vstřelit branku po necelé minutě hry. Pak jako by obě mužstva začala více bránit a soustředit se především na obranu a žádný střelecký úspěch už nepřidala. Jazzmani si tak připsali potřebné vítězství.

FbC Jazzmani Žatec - Forbal Jablonec 3:2
V posledním zápase čekal na žatecké florbalisty tým z Jablonce, proti kterému v této sezóně ještě neprohráli. Utkání to bylo od prvních minut spíše bojovné z obou stran. Hezkých florbalových akcí moc nebylo. Tomu odpovídal i výsledek první půle, kde obě mužstva vstřelila po dvou brankách.
Druhá část pokračovala ve stejném duchu, akorát s tím rozdílem, že více ze hry měl Žatec, který dokázal vstřelit hned v úvodu vítěznou branku a důležitý náskok udržet.
Hodnocení trenéra: První zápas se nám vůbec nepovedl. Všude jsme byli pozdě a zaslouženě jsme prohráli. Zbylé dva zápasy, které jsem vyhráli, jsme sice předvedli bojovnější výkon, ale bylo to spíše vydřené a soupeř určitě horší nebyl.
Sestava: Kloboučník, Ali – Enders (0+1), Vápeník, Hotěk (0+1), Karas, Hnízdil, Hrnčiřík, Kuvík (3+3), Volráb (3+1), Hanzlík (1+0), Škvaro (2+0), Karas, Dyrynk, Milyán(1+2). Trenér: Martin Ligda, vedoucí družstva: Jan Vápeník

Komentáře k článku

Vaše jméno: *
Přihlašte se a Vaše jméno bude vyplněno automaticky
Váš příspěvek: *
Napište druhé a třetí písmeno ve slově vrabci *

Navštivte Žatec

Chmelařské muzeum | Chrám chmele a piva | Židovská synagoga | Křížova vila | Městská radnice a věž | Renesanční sladovna | Regionální Muzeum K. A. Polánka | Turistické infocentrum Žatec | Muzeum Homolupulů | Železný most přes Ohři | Dreherův pivovar | Kostel Nanebevzetí Panny Marie | Pivovary v Žatci

Tato stránka byla zobrazena 589x.

© 2012 - 2019 Vrabci v Žatci - Žatec a okolí | Kontaktní údaje | Napište nám: redakce@VrabcivZatci.cz
Jakékoliv užití obsahu je bez souhlasu zakázáno. Pokud chcete obsah využít, kontaktujte nás.